Partner serwisu:

Patronat medialny:

Aktualności

Najnowsze wytyczne dotyczące szczepień ochronnych w roku 2012.

...

więcej Kalendarz szczepień ochronnych 2012

Katedra Medycyny Rodzinnej GUMed, Polskie Towarzystwo Reumatologiczne Oddział Gdański, Polskie Towarzystwo Lekarskie, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, zapraszają na kolejną konferencję szkoleniową Programu Kształcenia Ustawicznego „SEKSTANS”

...

więcej Wiosenne repetytorium z Reumatologii

Dronedaron - lek przeciwarytmiczny pozbawiony toksycznych właściwości, miał stanowić bezpieczną alternatywę u pacjentów z migotaniem przedsionków oraz wysokim ryzykiem zdarzeń naczyniowych.
Badanie PALLAS przyniosło zaskakujące wyniki.

...

więcej Dronedaron przeciwwskazany u pacjentów z utrwalonym migotaniem przedsionków

Czy lekarze mogą leczyć pacjentów zgodnie z Medycyną Opartą na Faktach czy powinni ściśle stosować się do Charakterystyki Leczniczej Produktu?

...

więcej Lekarze mogą leczyć zgodnie z Medycyną Opartą na Faktach?

Ze względu na ogromne poruszenie środowiska lekarskiego oraz pacjentów, po raz kolejny zamieszczamy informacje dotyczące zmian w ustawie refundacyjnej. Poszerzono możliwe wskazania do stosowania leków oraz wycofano zapis o możliwości karania lekarzy za niewłaściwe wypisanie recepty.

...

więcej Kolejne zmiany w systemie refundacji leków

Wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk podczas konferencji prasowej zaznaczył, że analogi insulin "nie są do końca bezpieczne dla osób, które je zażywają". W związku z tym ich refundacja zostanie wstrzymana do czasu opublikowania wiarygodnych wyników badań.

...

więcej Refundacja analogów insulin na razie wstrzymana

Po kilku tygodniach niepewności wśród pacjentów i lekarzy pojawiły się informacje dotyczące nowych przepisów w zakresie wystawiania recept na leki refundowane. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią, ponieważ wprowadzono wiele istotnych zmian.

...

więcej Nowe przepisy dotyczące wystawiania recept w 2012 r.

Problem antybiotykooporności stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia pacjentów, a jego charakter globalny powoduje, że stał się zagadnieniem zdrowia publicznego. Poniżej prezentujemy opracowania: „Stosowanie antybiotyków w profilaktyce okołooperacyjnej”, „Zakażenia Clostridium diffcile diagnostyka, terapia, profilaktyka”, „Szpitalna Polityka Antybiotykowa”, „Szpitalna lista antybiotyków”

...

więcej Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach - informacje dla lekarzy

Przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego

Data: 10 października 2011

Wykaz schorzeń, które stanowią przeciwwskazanie do leczenia uzdrowiskowego.

...

więcej Przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego

PES jesień 2011 - statystyki

Data: 29 października 2011

Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu medycyny rodzinnej odbył się 28 października 2011 r. Jakie były statystyki?

...

więcej PES jesień 2011 - statystyki