Partner serwisu:

Patronat medialny:

Aktualności

Infekcje dróg oddechowych (IDO), obok zaburzeń żołądkowo-jelitowych, chorób skóry oraz stanów gorączkowych niewiadomego pochodzenia są jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych podróżnych powracających z krajów o odmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych. Odwiedzający destynacje charakteryzujące się uciążliwymi warunkami środowiskowymi oraz niskimi standardami sanitarnymi, narażeni są na kontakt z patogenami chorób infekcyjnych i inwazyjnych. Głównymi drogami transmisji IDO są droga kropelkowa oraz kontakt bezpośredni z osobą zakażoną.

...

więcej Infekcje dróg oddechowych u powracających z podróży

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Forum Medycyny Rodzinnej — Konferencji Czasopisma Forum Medycyny Rodzinnej, która odbędzie się w dniach 28–29 czerwca 2019 roku w Gdańsku.

...

więcej Szanowni Pańśtwo, serdecznie zapraszamy na Konferencję Czasopisma ,,Forum Medycyny Rodzinnej"

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pozycjami w dziale ,,Książki" w zakładce ,,Podręczniki do LEP".

...

więcej Nowości w dziale ,,Podręczniki do LEP"

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, obok chorób skóry, gorączek niewiadomego pochodzenia oraz infekcji dróg oddechowych należą do najczęstszych problemów zdrowotnych u podróżnych powracających z tropikalnych i subtropikalnych destynacji. Najczęściej raportowaną jednostką chorobową jest tzw. biegunka podróżnych, czyli co najmniej trzy luźne stolce w ciągu doby z minimum jednym z objawów chorobowych, takich jak nudności, wymioty, bóle brzucha. Najczęstszym czynnikiem etiologicznym biegunki podróżnych jest enterotoksyczna Escherichia coli (ETEC).

...

więcej Zaburzenia żołądkowo-jelitowe u powracających z podróży

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo z ,,Sarkoidoza i inne choroby śródmiąższowe 2018", które odbyło się w Gdańsku 28-29/09/2018

Wśród materiałów między innymi,,Fenotypy radiologiczne sarkoidozy".

...

więcej Sarkoidoza i inne choroby śródmiąższowe 2018

Choroby skóry, obok zaburzeń żołądkowo-jelitowych, gorączek niewiadomego pochodzenia oraz infekcji dróg oddechowych, należą do najczęstszych problemów zdrowotnych zgłaszanych przez podróżnych wracających z rejonów tropikalnych i subtropikalnych. Większość zmian skórnych objawia się w trakcie trwania podróży, lecz niektóre dopiero po powrocie do kraju. Problemy dermatologiczne podróżnych obejmują szerokie spektrum objawów klinicznych: od wykwitów plamistych, grudkowych, guzkowych, poprzez zmiany linijne lub wędrujące, do pęcherzyków, pęcherzy, nadżerek lub owrzodzeń. Wykwity skórne mogą mieć etiologię infekcyjną lub nieinfekcyjną.

...

więcej Choroby skóry u powracających z podróży

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

zapraszam do gościnnego Poznania — do udziału w XXIV Zjeździe Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Poznań, 17–19 września 2020 roku

...

więcej XXIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego

Forum Internistów 2019

Data: 28 maja 2019

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo z ,,Forum Internistów 2019", które odbyło się w Łodzi 13/04/2019.

Wśród materiałów między innymi,,Aktualne wytyczne postępowania przy zawale serca".

...

więcej Forum Internistów 2019

Na całym świecie obserwowany jest gwałtowny wzrost liczby podróży zagranicznych, głównie w celach turystycznych. Według Światowej Organizacji Turystyki liczba międzynarodowych podróżnych przekroczyła 1,323 mld w 2017 r. i stale rośnie. Niewątpliwy wpływ ma na to rozwój transportu powietrznego (zwłaszcza tanich linii lotniczych), nasilenie migracji ekonomicznych, wzrost liczby podróżnych odwiedzających rodzinę i znajomych za granicą, jak również rozwój turystyki medycznej.

...

więcej Profilaktyka zdrowotna w podróży

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pozycjami w dziale ,,Książki" w zakładce ,,Podręczniki do LEP".

...

więcej Nowości w dziale ,,Podręczniki do LEP"