Partner serwisu:

Patronat medialny:

Aktualności

Serce i Płuca 2019 Konferencja naukowo-szkoleniowa dla lekarzy praktyków,

Gdańsk, 16 listopada 2019 roku

...

więcej Konferencja Serce i Płuca 2019

Utrzymanie homeostazy wapniowo-fosforanowej jest jednym z kluczowych zadań dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Stężenia wapnia i fosforu w surowicy krwi podlegają kontroli hormonalnej współzależnych od siebie: parathormonu, witaminy D, fosfatonin i — w mniejszym zakresie — kalcytoniny. Źródłem większości naturalnej witaminy D u ludzi jest jej synteza skórna pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Aktywna postać witaminy D — kalcytriol — powstaje w wyniku dwóch hydroksylacji witaminy D3: w pozycji 25 oraz w pozycji 1, które zachodzą — odpowiednio — w wątrobie i nerkach. Ze względu na występujący powszechnie na świecie niedobór witaminy D zaleca się jej suplementację doustną. Dostępne obecnie dane naukowe wskazują, że korzyści wynikające z profilaktyki i leczenia niedoboru witaminy D odnoszą się przede wszystkim do układu mięśniowo-szkieletowego.

...

więcej Korzyści i zagrożenia wynikające z suplementacji witaminą D

Prawo i Medycyna

Data: 10 maja 2019

Zapraszamy na stronę http://prawoimedycyna-archiwum.com gdzie znajdą Państwo wiele ciekawych artykułów z zakresu prawa w medycynie.

Materiały są dostępne po uprzedniej darmowej rejestracji.

...

więcej Prawo i Medycyna

Do objawów wywoływanych przez zakażenia przenoszone drogą płciową (STI), oprócz bólu czy nieprawidłowych wydzielin, należą również zabur zenia związane z płodnością. Oznaki te budzą szczególny niepokój pacjentów i dlatego są częstą przyczyną konsultacji w gabinetach lekarzy rodzinnych.

...

więcej Zakażenia przenoszone drogą płciową a płodność w praktyce lekarza rodzinnego

Nowości w dziale ,,Książki"

Data: 29 kwietnia 2019

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pozycjami w dziale ,,Książki" w zakładce ,,Podręczniki do LEP".

...

więcej Nowości w dziale ,,Książki"

Forum Medycyny Rodzinnej 1/2019

Data: 25 kwietnia 2019

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ostatnim numerem czasopisma "Forum Medycyny Rodzinnej"

...

więcej Forum Medycyny Rodzinnej 1/2019

Nowości w dziale ,,Książki"

Data: 15 kwietnia 2019

Zapraszamy do nowo utworzonej zakładki ,,Podręczniki do LEP" w dziale ,,Książki". Znajdziecie w nim wiele pozycji książkowych, które według Nas pomogą przyszłym, lekarzom w przygotowaniach do egzaminów.

...

więcej Nowości w dziale ,,Książki"

Katedra Medycyny Rodzinnej GUMed, Polskie Towarzystwo Lekarskie, POKLR, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, Polskie Towarzystwo Reumatologiczne Oddział Gdański zapraszają na kolejną konferencję szkoleniową Programu Kształcenia Ustawicznego „SEKSTANS”

...

więcej  Konferencja SEKSTANS 13 kwietnia 2019 r. w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Forum Medycyny Rodzinnej — Konferencji Czasopisma Forum Medycyny Rodzinnej, która odbędzie się w dniach 28–29 czerwca 2019 roku w Gdańsku.

...

więcej Forum Medycyny Rodzinnej — Konferencja Czasopisma "Forum Medycyny Rodzinnej"