Zakaz palenia w miejscach publicznych

14 lipca 2010

Za palenie tytoniu w miejscach publicznych, w tym w szpitalach i przychodniach, grozi 500 zł mandatu.

Od 14 lipca 2010 roku inspektorzy sanitarni mają prawo karać osoby, które palą w miejscach publicznych. Maksymalny mandat za to wykroczenie może wynieść nawet 500 zł.

Całkowity zakaz palenia obowiązywać będzie w szkołach, szpitalach, przychodniach, środkach transportu publicznego (taksówkach, samochodach służbowych), przystankach autobusowych i tramwajowych oraz miejscach przeznaczonych dla dzieci.

Wolno będzie palić w hotelach, punktach obsługi turystów, w domach pomocy społecznej i spokojnej starości.

Jeśli chodzi o palarnie w miejscach pracy, to od pracodawcy zależeć będzie czy takie miejsca powstaną. Trudne do spełnienia warunki budowy ograniczają możliwości ich powstawania.