Partner serwisu:

Patronat medialny:

V Forum Chorób Sercowo-Naczyniowych z Lipidologią — cykl 2017

4 kwietnia 2017

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniach cyklu w 2017 roku:

Lublin — 2 czerwca 2017 roku

Kielce — 3 czerwca 2017 roku

Łódź — 1 września 2017 roku

Olsztyn — 2 września 2017 roku

Katowice — 27 października 2017 roku

Opole — 28 października 2017 roku

Szanowni Państwo,

znajomość wytycznych jest niezbędna w codziennej lekarskiej praktyce klinicznej i ambulatoryjnej. Opierając swoje działania na obowiązujących zaleceniach, optymalizujemy proces diagnostyczno-terapeutyczny i zapewniamy bezpieczeństwo naszym pacjentom. W wielu sytuacjach rzeczywistość wymyka się jednak standardom, konfrontuje nas z problemami i pytaniami, na które dostępne algorytmy nie dają jednoznacznej odpowiedzi.

Rzeczywistość bywa od wytycznych trudniejsza i bardziej wymagająca, zmusza wielokrotnie do pogłębionej analizy oraz rozważań nad korzyściami i ryzykiem, czy też do wyboru „mniejszego zła”. Potrzeba dzielenia się takimi doświadczeniami i dylematami, potrzeba dyskusji i stawiania pytań jest nam wszystkim dobrze znana.

Rok 2017 będzie dla cyklu Forum Chorób Sercowo-Naczyniowych wyjątkowy, nie tylko dlatego, że obchodzimy mały jubileusz, świętując już piąty cykl spotkań, ale przede wszystkim dlatego, że będziemy dyskutować i komentować cztery długo oczekiwane i niezwykle istotne wytyczne kardiologiczne dotyczące migotania przedsionków, dyslipidemii, niewydolności serca i prewencji. Nowe wytyczne w praktyce klinicznej poparte przykładami i dyskusją z uczestnikami będą stanowiły treść naszych spotkań. Utrzymujemy dotychczasową, sprawdzoną formułę konferencji i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Forum Chorób Sercowo-Naczyniowych z Lipidologią.

prof. dr hab. n. med. Beata Wożakowska-Kapłon

prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak

Szczegółowe informacje