Program Polacy Aktywni i Zdrowi

23 sierpnia 2011

Prof. Małgorzata Sznitowska, prorektor ds. nauki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i prof. Anna Szczęsna-Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia i rozwoju Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu podpisały umowę o utworzeniu z dniem 1 września br. sieci naukowej. Koordynatorem wspólnego przedsięwzięcia będzie GUMed. Celem Sieci będzie rozszerzenie prowadzonych wspólnie badań dotyczących wpływu aktywności fizycznej na zdrowie dzieci i młodzieży oraz osób starszych. W pierwszej kolejności zostaną podsumowane dotychczasowe prace analizujące efekty przewlekłego treningu typu Nordic Walking na ciśnienie tętnicze i redukcję ryzyka sercowo-naczyniowego u osób po 60 roku życia. Członkami Rady Sieci i przedstawicielami swoich uczelni zostali dr hab. Tomasz Zdrojewski (Zakład Prewencji i Dydaktyki GUMed) oraz dr Katarzyna Prusik (AWFiS).