Partner serwisu:

Patronat medialny:

Konferencja „Serce i Płuca 2016” w Gdańsku

19 października 2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję „Serce i Płuca 2016”, która odbędzie się 26 listopada 2016 roku w Auditorium Primum im. Prof. Olgierda Narkiewicza w budynku Atheneum Gedanense Novum. Będzie to kolejne spotkanie w murach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które mamy nadzieję, stanie się tradycją środowiska lekarskiego Pomorza. Spotkanie poświęcone wspólnemu omawianiu problemów rozpoznania i leczenia chorób serca i płuc mają na celu integrację naszego środowiska i wykształcenie wspólnego spojrzenia na chorego ponad podziałami specjalności lekarskich.

Nasze spotkania łączą ze sobą zagadnienia, które mogą interesować alergologów, internistów, kardiologów, pneumonologów, specjalistów medycyny rodzinnej. Chcielibyśmy przekazać Państwu nowoczesną wiedzę dotyczącą chorób serca i płuc, z którymi spotykają się Państwo na co dzień, jednocześnie jednak nie zapominając o schorzeniach rzadszych, ale klinicznie istotnych. Naszym celem jest przekazanie najnowszej wiedzy praktycznej, w skondensowanej, interaktywnej formie, którą każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać w codziennej pracy z chorym.

W czasie tegorocznego spotkania dyskutować będziemy o leczeniu niewydolności serca, chorób zapalnych mięśnia sercowego, nadciśnienia płucnego, astmy, POChP, chorób śródmiąższowych płuc, anafilaksji.

Szczególny nacisk chcielibyśmy położyć na zajęcia warsztatowe poświęcone diagnostyce kardiologicznej, postępowaniu w anafilaksji, badaniom czynnościowym układu oddechowego, hipereozynofilii. Chcielibyśmy, żeby warsztaty stały się platformą wymiany doświadczeń i dyskusji o trudnościach diagnostyczno-leczniczych, na jakie napotykają Państwo w codziennej praktyce.

W tym roku zapraszamy także zainteresowanych spoza naszego regionu, także za pomocą narzędzi multimedialnych. Będzie to – mamy nadzieję – okazja do wymiany doświadczeń i ułatwienia w naszej codziennej pracy.

Czekamy na Państwa w Gdańsku!
Ewa Jassem
Marcin Gruchała
Marcin Fijałkowski
Marek Niedoszytko

Szczegółowe informacje znajdą Państwo klikając na link do strony wydarzenia: >>>>>>>>