Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego już otwarte

16 września 2011

Budowa Centrum, które jest jednym z najbardziej nowoczesnych szpitali w Polsce, trwała trzy lata. Zainaugurowano ją 14 czerwca 2008 r. wmurowaniem kamienia węgielnego w obecności Premiera RP oraz Ministra Zdrowia. Budowa i wyposażenie szpitala zostały w całości sfinansowane z budżetu państwa.

Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI) mieści się w sześciokondygnacyjnym budynku. w którym jednocześnie będzie mogło być hospitalizowanych ponad 300 pacjentów. Wyposażenie szpitala obejmuje m.in. rezonans magnetyczny, tomokomputer, aparaty rentgenowskie, angiografy, ultrasonografy, lampy operacyjne i zabiegowe, kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne, laparoskopowe oraz stoły operacyjne.

W części dydaktycznej Centrum znajdują się audytorium z 288 miejscami dla słuchaczy oraz sale seminaryjne. Wszystkie sale operacyjne będą wyposażone w zestawy do transmisji obrazu i dźwięku do sal dydaktycznych, co umożliwi zapisywanie, przechowywanie i udostępnianie nagrań z przeprowadzanych operacji.

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele Rządu - premier Donald Tusk, minister zdrowia Ewa Kopacz, sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Nowak, wojewoda pomorski Roman Zaborowski, dyrektor pomorskiego oddziału NFZ Barbara Kawińska i Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska oraz władz uczelni, w tym rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Janusz Moryś oraz dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Janusz Siebert.

źródło: MZ, GUMed