Twój koszyk

Produktów: 0

Razem: 0,00 zł

Partner serwisu:

Patronat medialny:

Aktualności

W ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień, kraje Europy przygotowują akcje edukacyjne pod hasłem „Zapobiegaj-Chroń-Szczep”. Kraje prowadzą działania w celu informowania i przypominania o istocie i znaczeniu szczepień w ochronie zdrowia i życia ludzkiego.

...

więcej VII Europejski Tydzień Szczepień 2012

Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące karmienia piersią, wskazują na istotność wyłącznego karmienia piersią do 6 mc.ż. dziecka.

...

więcej Zalecenia Ministra Zdrowia w zakresie postępowania z pokarmem odciąganym przez matkę

Zakrzepica żylna, zwana również zakrzepicą żył głębokich, polega na pojawieniu się skrzepliny w żyłach kończyn dolnych. Choroba może być bardzo groźna – oderwana skrzeplina płynie z prądem krwi do płuc, gdzie może doprowadzić do zatoru tętnicy płucnej i zgonu.

...

więcej Poradnik pacjenta. Co to jest zakrzepica żylna?

Duża grupa pacjentów ma problemy z realizacją recept w aptece. Jakie dane powinny się na niej znaleźć, aby apteka mogła wydać leki?

...

więcej Poradnik pacjenta. Jak powinna wyglądać prawidłowo wypisana recepta?

Mleko matki stanowi najlepszy pokarm dla dziecka, ponieważ zawiera wszystkie substancje odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju.

...

więcej Karmienie piersią – dlaczego jest bardzo ważne dla dziecka?

Pacjent ma prawo do otrzymania tańszego zamiennika leku przepisanego przez lekarza. Różnice w cenie są często znaczne!

...

więcej Czy pacjent ma prawo otrzymać tańszy zamiennik leku?

Po opublikowaniu nowych list refundacyjnych leków cześć pacjentów została zaskoczona, że paski do ich glukometrów nie są już refundowane. Co w takie sytuacji zrobić?

...

więcej Problemy pacjentów z glukometrami. Co dalej?

Problem antybiotykooporności stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia pacjentów, a jego charakter globalny powoduje, że stał się zagadnieniem zdrowia publicznego. Ze względu na charakter problemu oraz na fakt, iż obniżenie nadużywania antybiotyków jest procesem długotrwałym i zależnym od szeregu czynników, realizowany jest program zdrowotny pn.: „Narodowy Program Ochrony Antybiotyków”.

...

więcej Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach - informacje dla pacjentów

Koszt pobytu w sanatorium

Data: 4 listopada 2011

Pobyt w sanatorium nie jest zupełnie bezpłatny. Policz koszty przed wyjazdem!

...

więcej Koszt pobytu w sanatorium

Program Prewencji i Leczenia Cukrzycy

Data: 30 września 2011

"Program Prewencji i Leczenia Cukrzycy" realizowany jest w ramach „Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym”. Inicjatorem programu jest Ministerstwo Zdrowia, które przekazało środki finansowe na jego realizację. W roku 2011 Program jest realizowany od czerwca do 31 grudnia.

...

więcej Program Prewencji i Leczenia Cukrzycy